Kaip surasti TYLĄ?
Kur ieškoti tylos? Gamtoje? Kosmose?
Tylos geriausia ieškoti SAVYJE.
„Prisiminkite, TYLA – kartais pats geriausias atsakymas į visus klausimus“ – Dalai Lama
Dauguma dvasinių praktikų didelę reikšmę skiria vidinei žmogaus būsenai.
Mūsų visatoje  galioja dėsnis: „ Išorinis pasaulis atspindi vidinį pasaulį“. Ir todėl, tai, kas vyksta jūsų viduje sukuria jūsų išorinę realybę.
Baimė gimdo baimę, nerimas sukuria dar daugiau nerimo. Ir, kad ir kaip besistengtumėte save nuraminti, suharmonizuoti savo būsenas, aplink save sukurti komfortabilų emocinį foną, jums vis vien  nieko nepavyksta.
Taip yra todėl, kad  neįmanoma įsakyti sau nurimti, negalvoti apie problemas, neįmanoma vien tik valios dėka nereaguoti į dirginantį išorinį negatyvą, agresiją, nuoskaudas. Ir  jokios afirmacijos čia nepadeda.
Kad ir kaip jūs stengiatės ir mėginate  mąstyti pozityviai, su meile žvelgti į aplinką – tai neveikia. Nes sąmoningai jūs negalite valdyti ir kontroliuoti tų procesų, kurie vyksta jūsų viduje.
Savo 25 metų  įvairių dvasinių praktikų kelyje aš mačiau daug  ieškančių žmonių. Perėjau daugybę praktikų, patyriau  suvokimų. Ir visur aš pastebėjau vieną ir tą patį dėsningumą: ieškantys savo kelio žmonės, pakliūva į priklausomybės nuo mokymo arba krypties spąstus.
Tol, kol jie  aktyviai seka savo pasirinktu mokymu, kuria aplink save harmonijos iliuziją. Tačiau užtenka tik susidurti su realia gyvenimiška situacija, sociumu- prasideda problemos ir nesusipratimai.
TYLOS STOVYKLOS tikslas- išmokyti žmogų visada būti santarvėje su savimi ir aplinka. Tai plėtoti visose savo gyvenimo sferose.
TYLOS STOVYKLOS priemonės- nuolatinis darbas su savimi. Praktinis.
Mes neduosime jums paprastų patarimų, kaip gyventi geriau.
Mes nekursime jums iliuzinių atsakymų į klausimus, kylančius jūsų viduje.
 Tylos Stovykloje jūs patys rasite atsakymus, kurie bus skirti tik jums ir tik jūsų gyvenimui.

школа тишины

Tad  kviečiame į nuostabią kelionę- KELIONĘ Į SAVE.
Vipasana „Tylos Stovykla“ – tai 3 dienos visiško tylėjmo praktikos be telefono, interneto ir TV, kurios tikslas duoti žmogui įrankį savęs pažinimui, ir galimybė įgyti asmeninę nepakartojamą patirtį.
 Vis labiau ir labiau panirdamas į tylą, žmogus vis labiau ir labiau panyra į savo vidinį pasaulį, susiduria su savo paties sukurtais apribojmais,  išmoksta juos atpažinti ir „išdirbti“, palaipsniui iš jų išsivaduoti.  Šis  senovinis metodas, savo praktikomis ir patirtimi, amžiais  įrodė savo efektyvumą. Tai galimybė atrasti savo gyvenimo tikslą ir paskirtį, prisiminti praeitus gyvenimus ir sužinoti tikrus šio įsikūnijimo tikslus. Puiki galimybė pasiruošti sekančiai – 10 dienų vipasanai.
Seminaro tikslas:
  • Suprasti kas esi ir kur judi, kam duotas tau šis gyvenimas ir koks jo tikslas.
  • Susipažinti su savo vidiniu pasauliu ir savo protu.
  • Geriau suprasti save ir suvokti, kas riboja tavo galimybes.
  • Išgyventi patirtį, o galbūt ir prisiminti savo praeitus gyvenimus.
  • Rasti Kelią, kuriuo nesąmoningai keliaujate jau ne vienerius gyvenimus.
  • Išmokti naujų savęs pažinimo technikų.
  • Gauti sąmoningo bendravimo su savimi patirties.
Vipasana (pali) ar vipasjana (sanskrit)  verčiasi kaip „ nušvitimo meditacija“ ar „matyti, kaip yra“. Dar galima vadinti tai  „įžvalga“.  Budos mokymo esmė yra meditacija – realus jo skelbtų tiesų išgyvenimas. Pats Buda jas patyrė medituodamas.
Vakaruose didelio polpuliarumo susilaukė 10 dienų meditacijos kursai pagal atkeliavusią iš Indijos  S.N.Goenko metodiką. Tuo tarpu budizmo šalyse -Tailande, Mianmare ir Šri Lankoje dažniau sutinkamos meditacijos pagal Maxasi Sajalo. Vakarų šalyse ir Šiaurės Amerikoje atsirado  daug skirtingų tradicijų ir mokymų, kurie moko vipasanos su įvairiomis variacijomis.
Vipasana pagal S.N.Goenko
Kursų dalyviai medituoja apie 10 val. kasdien. Kas vakarą skaitomos paskaitos, kur aiškinamos praktikos ir duodami atsakymai į klausimus. Jie susilaiko nuo skaitymo ir rašymo. Pirmas devynias dienas laikosi tylos, tačiau su meditacija susijusius klausimus jie gali aptarti su mokytoju.
Vipasana pagal Maxasi Sajalo
Meditacija praktikuojama praleidžaint vienodai laiko tiek sėdint, tiek vaikštant, tai yra esminis   skirtumas nuo meditacijos pagal Goenko.  Dėl pakaitinio judėjimo ir sedėjimo ramybėje praktikos, tai nereikalauja didelio fizinio krūvio ir nepriveda prie nuovargio. Visas dienas mokiniai praleidžia visiškoje tyloje.
Vakarų šalyse praktikuojamos įvairios šių metodų variacijos, bet pagrindą sudaro atsiribojmas nuo komunikacijios prietaisų ir  buvimas tyloje. Reguliarios praktikos pažvelgti į save, savo protą, jo darbą, sekti savo mintis, „išsivalyti“ protą, išgyventi akimirką „čia ir dabar“.
Mūsų  meditacijos stovykloje „Tylos-stovykla“, mes naudojame praktikas, kai dalyviai be statinio sedėjimo meditacijos asanoje ir dinaminio vaikščiojimo, laisvu noru praktikuoja ir Thahta jogos asanas, regresinę meditaciją, mantrą OM.

Dalyvavimo vipasanoje „Tylos Stovykla“ taisyklės:
  1. Tylėjimo praktika visas 3 dienas (galimas tik raštelio parašymas praktikos vedantiesiems).
  2. Visiškas atsiribojimas nuo telefono, interneto ir TV (geriausia telefonus palikti namie ar priduoti organizatoriams, kurie bus gražinti praktikai pasibaigus).
  3. Dalyvavimas bendrose praktikose.
Renginio laikas:  vasario 16-19 dienomis.
Renginio vieta: Bačkonys. Lietuva .
Bačkonių konferncijų centras. www.backonys.lt
Investicija į save :
180 eur . Į kainą įeina vipasanos praktikos, paskaitos, 3 nakvynės (2 ar 4 kambaryje), vegetarinis maitinimas 2 kartus dienoje.
Registruojantis reikia sumokėti 30 eur avansą.

Savaitgalio programa

 2017.02.16

 10.00 Dalyvių atvykimas, registracija.

11.00-12.00 Susipažinimas, įvadas į praktikas

12.30-14.00 Regresinė meditacija

14.00-15.00 Laisvas laikas (skaitymui arba pasivaiksčiojimui)

15.00-16.00 Meditacija ( koncentracija)

16.00-17.00 Paskaita

17.00-18.00 Pietūs, vakarienė

18.00-19.00 Pasivaikčiojimas

19.00-20.00 Mantra OM

20.00-20.30 Tratakos praktika

20.30-22.00 Vakarinės procedūros, pasiruošimas miegui.

22.00-06.00 Šavasana

2017.02.17 – 18

 6.00-6.30 Kėlimais, rytinės procedūros.

6.30- 7.30 Meditacija

7.45- 9.15 Jogos praktikos

10.00-11.00 Pusryčiai

11.00-12.30 Vaiksčiojimo praktika

12.30-14.00 Regresinė meditacija

14.00-15.00 Laisvas laikas (skaitymui arba pasivaiksčiojimui)

15.00-16.00 Meditacija ( koncentracija)

16.00-17.00 Paskaita

17.00-18.00 Pietūs, vakarienė

18.00-19.00 Pasivaikčiojimas

19.00-20.00 Mantra OM

20.00-20.30 Tratakos praktika

20.30-22.00 Vakarinės procedūros, pasiruošimas miegui.

22.00-06.00 Šavasana

2017.02.19

 06.00-06.30 Kėlimais, rytinės procedūros.

6.30- 7.30 Meditacija

7.45- 9.15 Jogos praktikos

10.00-11.00 Pusryčiai

11.00-12.30 Vaiksčiojimo praktika

12.30-14.00 Regresinė meditacija

14.00-15.00 Pasidalimas patirtimis, apibendrinimas

15.00-16.00 Pietūs

16.00-17.00 Išvykimas

Renginio vedėjai: 
Jūratė Aleškevičiūtė -SATJA
 Optometrė – iridologė, jau 15 metų dirbanti šį darbą.
Ji- vienintelė Lietuvoje sertifikuota Natūralaus Regos Atkūrimo Instruktorė, Natūralios Regos Terapijos Centro Lietuvoje ir mokyklos „Aiškus Matymas“ įkūrėja. Programos „Susigrąžink regėjimą pats !“ autorė, padėjusi daugeliui žmonių atsisakyti akinių.
Lektorė mokėsi Tradicinės kinų medicinos, akupresūros ir taškinio masažo, baigė psichonomikos ( E.Cvietkovo mokykla) ir Energetinio Gydymo bei Infomatymo studijas pagal akademikų V.Bronikovo ir M.Komissarovo ( JAV ) metodiką. Yra sertifikuota iridodiagnostikos specialistė, nustatanti sveikatos būklę iš žmogaus akių rainelės.
2016 m. parašė ir apgynė mokslinį darbą tema : “ Šviesos impulsinės terapijos įtakos regos aštrumui tyrimas“.
Knygos “ Sveikų akių vadovėlis“ autorė.
Jūratė liudija ir moko sveikos gyvensenos, yra Reiki ir Žyvos ( ThetaHealing) kvantinio gydymo meistrė- mokytoja, regresinės meditacijos ir hipnozės mokytoja, biolokacijos specialistė, Crystal Viewing ( sielos stebėjimas ) meistrė,  jogos instruktorė.
Jau 25 metų dirba su žmonėmis norinčiais suvokti gilumines savo ligų priežastis ir tapti sveikais. Konsultuoja, padeda gyti ir suvokti save naudojantis psichonomika – dvasios dėsnių žinojimu ir gyvenimu pagal juos.

https://juratesatja.eu

FB Jūratė Aleškevičiūtė, email :aiskusmatymas@gmail.com

Audrius Bružas -VILKAS
Tarptautinės jogos federacijos Hatha jogos instruktorius. Baigęs Tarptautinės jogos federacijos instruktorių kursus http://www.internationalyogafederation.net , kuriuos organizuoja sveiko gyvenimo būdo OUM.RU klubas.

Praėjęs komersanto, pardavėjo, verslininko kelią pasaulis taip sudeliojo įvykius kad šį pasaulį reikėjo pažinti iš naujo. Teko prieš aštuonerius metus atrasti ir  susikurti viską iš naujo. Pradedant nuo vertybių, fizinio, energetinio ir dasinių kūnų funkcionavimo, baigiant pasauline istorija ar ekonomika. Jogos kelias tai viena iš daugelio savęs pažinimo sistemų padedanti atrasti žmogaus tikrąją prigimtį ir paskirtį.
Mentalinės Aritmetikos ABACUS GROUP projekto vadovas Lietuvoje. Atstovauja ABACUS GROUP Mentalinės Aritmetikos mokyklą Lietuvoje. http://www.abakus.lt

FB Audrius Vilkas, email: vilkojoga@gmail.com

1853fc25-3d9d-41cd-94d1-ade6638b3a39

 

 
 
Būtina turėti jogos kilimėlį, mažytę pagalvėlę, kad būtų patogiau praktikų metu,  asmens higienos priemones, kambario šlepetes ir motyvaciją atrasti save 🙂