Joga – unikalus senovės Indijos filosofijos mokymas, kurio nuolatinė praktika gali atstatyti nusilpusią žmogaus sveikatą. Jogos užsiėmimų nauda, siekiant pagerinti regėjimo funkciją, įrodyta praktiškai. Regėjimo joga galima užsiimti bet kokiame amžiuje ir pasiekti aukštų regėjimo funkcijos pagerėjimo rezultatų. Regėjimo jogos pratimus svarbu atlikti reguliariai ir pastoviai, o taip pat laikytis specialistų rekomendacijų.

Kaip jogos pratimai gali būti pritaikomi akims? Regėjimo funkcijos gerinimo jogos pratimams priskiriama: atsipalaidavimas; sveikas gyvenimo būdas; ribotas krūvis akims dirbant prie kompiuterio, žiūrint televizorių; gebėjimas nukreipti dėmesį kitur, kaitalioti regėjimo krūvius su poilsiu; akių raumenų treniruotė.

Joga siūlo mankštos pratimus akims, kurie yra naudingi regėjimo funkcijai, nes stiprina gebėjimą sukoncentruoti dėmesį.

Akių raumenų pratimams priskiriama: įvairus akių sukimas (vartymas); žvilgsnio sukoncentravimas į arti esantį objektą, vėliau – į tolimą objektą; akių masažas; dažnas mirksėjimas; žvilgsnio fiksavimas žiūrint į žvakės liepsną; pratimas su spalvomis, kurio metu 15 minučių reikia įsižiūrėti į 2 cm skersmens juodą, mėlyną arba žalią ratą, esantį akių lygyje pusantro metro atstumu nuo akių.

Privaloma sąlyga, atliekant akių jogos pratimus, yra atsipalaidavimas, patogi poza, minčių koncentracija regos gerinimui ir tolygus kvėpavimas.

Akys mankštinamos atliekant atvirkštinę (viparitakarani) ir lotoso (padmasana) pozas arba sėdint sukryžiavus kojas.

Pirmasis pratimas:

Atsisėskite sukryžiavę kojas ir po kelių sekundžių pažvelkite tiesiai prieš save. Įkvėpdami nukreipkite kiek tik galite akis į dešinę, o iškvėpdami grąžinkite jas į pradinę padėtį. Pakartokite pratimą nukreipdami akis į kairę. Vėl įkvėpdami kelkite akis į viršų, paskui iškvėpdami grąžinkite jas į pradinę padėtį. Pakartokite pratimą nuleisdami akis žemyn.

Nedarykite šio pratimo daugiau nei du ar tris kartus. Pajutę pirmąjį įtampos ženklą iškart liaukitės jį darę ir atsipalaiduokite.

Antrasis pratimas:

Sukite akis ratu. Įkvėpdami sukite akis į dešinę ir į viršų, o iškvėpdami – į kairę ir žemyn. Pakartokite pratimą atvirkštine tvarka. Nedarykite šio pratimo daugiau nei du ar tris kartus. Pajutę pirmąjį nuovargio ženklą iškart liaukitės jį darę.

Trečiasis pratimas:

Žvelkite tiesiai priešais save. Įkvėpkite ir atmerkite kiek galite plačiau akis. Iškvėpkite ir akimirką pabūkite stipriai užsimerkę. Pakartokite šį pratimą du ar tris kartus. Paskui atsipalaiduokite.

Verta pabandyti akių jogai kasdien skirti 30 minučių, kad vėl pajusti visą regėjimo aštrumo malonumą!

Norite regėjimo jogą praktikuoti grupėje, kartu su instruktoriumi ir bendraminčiais? Susisiekite su mumis ir suderinsime jums tinkamų treniruočių akims laiką bei vietą.